|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | on Line |
| Warranty: | One Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
JU-2000vacuum sausage filling machine
This machine is widely used in food sausages, bacon, ham, automatic filling and feeding, etc. The main machine of this machine is made of 304 food-grade stainless steel. The main components include blades, pump shells, rotors, spindles, etc., which are precision processed and assembled. Servo motor, reducer, vacuum pump, etc.
JU-Sausage filler machine
| Filling output | 2000kg/H |
| Number of kink turns | from 1 to 10 |
| Height of Machine center | 1000mm |
| Filling tube diameter | 15mm, 20mm, 25mm, 33mm |
| Power | 6.5KW |
| Voltage | 380V 50HZ |
| Vacuum pump pressure | (-0.01Mpa) |
| Dimension | 910mm*900mm*1770mm |
| Weight :780kg | 780kg |

Q:Are you a manufacturer or trade company?
A: We are a manufacturer. located in luohe city, Henan Province, China, have been in this industry since 2000 and passed SGS long time ago.
Q:Do you have any certification?
A: SGS, CE, ISO etc.
Q:What do you do quality controlling?
A: All of machines needs to be tested well before shipping.
Q: ls customization acceptable?
A Yes, it is customized on raw material processing, processing capacity, finishes product required.We can also make it as your design.
Q: What is the warranty of your machines?
A.2 years warranty is given.Within 2 years after the goods shipped, we will send new parts for free for any broken part(except human damage)
Q:What is after-sale service given?
A: We offer 24 hours service call. Solve basic questions by Telephone, Email, Whatsapp, Operating manuals will be sent with machine or by email. We are also cooperating with a lot oversea service companies in many countries.
30%TT deposit and rest 70 TT before delivery .