|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Processing Type: | Hand Made |
| Color: | White |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Production Capacity | 20kg/h |
| Type | Noodle |
| Brand Name | JUYOU |
| Voltage | 220V/50Hz |
| Power | 1100 w |
| Dimension(L*W*H) | 800*450*1100mm |
| Weight | 150KG |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Automatic |
| Name | Noodle making machine |
| Flour capacity | 8kg |
| Bucket capacity | 5L |
| Forward velocity | 20S/ piece |
| Ability to intervene | >100 servings/hour (>20kg/h) |
| Quick tool change | 30 seconds |
| Quick cleaning | 3 minutes |
| Floor space |
|
|
| Control mode | Smart touch screen | |
| Application scenario | Noodle house, restaurant, canteen, etc |



