| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Support |
| Warranty: | 2 Years |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Mechanical temperature control 50-350ºC long temperature control domain, fast heating high power three-dimensional surround heating, heat up and down to heat food more evenly, suitable for pizza shops, dessert shops, fast food restaurants, restaurants, etc.
The Pizza Oven uses thickened stainless steel, high temperature resistance without deformation, corrosion resistance and easy.High temperature baking, rapid heating, high power three-dimensional surround heating, heating up and down to make the food heated evenly.
1. Thickened stainless steel material,high temperature resistance without deformation.corrosion resistance, easy to clean.
2. Bottom heating tube, uniform temperature, good temperature control effect.
3.Accurate temperature control switch, 50-350' long temperature control range.
4. Rapid heating, high-power three-dimensional surround heating, heating up and down makes the food more evenly heated.
| Model | JU-P340A |
| Power | 2000w |
| Volts | 220v |
| Temperature | 50-350ºC |
| Weight | 8kg |
| Size | 425*520*410mm |





