| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Support |
| Warranty: | 2 Years |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
This machine widely used to pack milk ,soybean milk, sauce ,vinegar ,yellow wine, all kind of drink with film. The whole process can be accomplished automatically, such as ultraviolet sterilization bag figuration date printing quantitative filling enveloping cutting counting, and so on. The temperature of heat-sealing is controlled automatically, the production is beauty and fastness, the machine adopts stainless steel shell, and the sanitation is guaranteed.
This Machine Widely Used To Pack Milk,Soybean Milk,Sauce,Vinegar,Yellow Wine,All Kind Of Drink With Film. The Whole Process Can Be Accomplished Automatically, Such As Ultraviolet Sterilization,Bag Figuration,Date Printing,Quantitative Filling,Enveloping,Cutting,Counting, And So On. The Temperature Of Heat-Sealing Is Controlled Automatically, The Production Is Beauty And Fastness, The Machine Adopts Stainless Steel Shell, And The Sanitation Is Guaranteed. It Can With Glasses Cover, Ribbon Coder And Uv Sterilizer.
1.The machine integrates electromechanical, dual CPU microcomputer control system, large-screen LCD display, and adopts microcomputer control photoelectric tracking.The correction system, equipped with a high-precision stepper motor, can accurately determine the same position of each bag
pattern, and the control system completes the synchronization, fixed length, positioning and speed of the whole machine, and.automatically diagnoses the fault function. It can be equipped with a ribbon coder or a stamping device.
2. A series of actions such as bagging, filling, counting, sealing, and slitting are all completed automatically. Step less speed regulation, no need to stop the speed regulation process. Adjust the weight without downtime.
| Model | JU-1000 |
| Production Capacity | 50~500ml |
| Filling Range | 2000pcs/h |
| Voltage | 220V/50HZ-60HZ 1.6KW |
| Overall Dimension | 880×760×1800mm |
| Weight | 300kg |





