|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Video Technical Support, Online Support |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
1. Machine is high working efficiency, save labor just need 8-15s to seal.
2. It has adjustable settings to accommodate different can sizes and height.
3. Machine have high-speed operation, ensuring efficient sealing and increased productivity.
4. Machine offer intuitive user interfaces with touchscreen panels, users can adjust settings easily.
5. These features contribute to improved efficiency, reliability, and overall performance of can sealing machines.
| Model | JU-FG100 |
| Voltage | 220V/50HZ |
| Power | 140w |
| Sealing Diameter | 45-100MM |
| Sealing Height | 30-180MM |
| Size | 220*400*600mm |
| Weight | 32kg |







